Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024 klas VIII

20 czerwca 2024r. w naszej szkole odbyło się Pożegnanie Klasy 8. Na uroczystość zaproszeni zostali sołtys, prezes OSP, Rada rodziców, ksiądz proboszcz Czesław Rajda, dyrektor, nauczyciele, rodzice uczniów kl.8 oraz uczniowie kl.7. Program przygotowała z uczniami klasy 8 wychowawczyni Danuta Kuźnicka.

Na początek gości powitała w imieniu absolwentów uczennica Natasza Janusz.

W części oficjalnej po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu uczniowie kl.8 przekazali sztandar młodszym kolegom. Następnie pani dyrektor Barbara Cybula po przemowie rozdała uczniom świadectwa, dyplomy i nagrody. Część oficjalna zakończyła się ślubowaniem naszych absolwentów.

Część artystyczną otworzył polonez w wykonaniu uczniów klasy ósmej. Po tańcu rozpoczęła się GALA FILMÓW FABULARNYCH. Uczniowie kolejno wręczali dyrekcji i nauczycielom poszczególnych etapów nauczania oraz przedmiotów nagrody np. „Złotego lwa”, „Złotego elementarza”, „Złotego cyrkla” itp. za filmy w rożnych kategoriach. Kategorie były przeplatane piosenkami ze specjalnie ułożonymi tekstami. Nie zabrakło też podziękowań dla rodziców, sekretarza szkoły, pań sprzątających i pana konserwatora. Uczniowie zakończyli tę część piosenką z repertuaru Abby „Mamma mia”(słowa własne).

Niespodzianką dla gości był przygotowany przez absolwentów występ rapowy.

Po występie klasy ósmej nadszedł czas pożegnania jej przez uczniów kl.7.

Uroczystość była pełna wzruszeń. Absolwentom życzymy samych sukcesów w nowych szkołach i aby sięgali gwiazd jak głosiły słowa dekoracji.

Data dodania: 2024-06-25 09:47:39
Data edycji: 2024-06-26 16:46:51