XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 17 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Z tej okazji zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klasy 4a- Judytę Adrian, Hannę Lieske, Martynę Jeka, Paulinę Jeka i Jakuba Basińskiego zabawy i gry z tabliczką mnożenia. Przeprowadzono trzy konkursy: „Rachmistrz Szkolny 2023”, „Planszówka z tabliczką mnożenia” oraz „Tabliczkowe rymowanki”. Wszystkie gry matematyczne zostały przeprowadzone podczas lekcji matematyki.  W trakcie  zajęć uczniowie w grupach 3- 4 osobowych rywalizowali ze sobą, rozwiązując zagadki i łamigłówki matematyczne, lecz przede wszystkim bardzo dobrze bawili się TABLICZKĄ MNOŻENIA.  Najlepszy zespół został nagrodzony medalami, natomiast wszyscy otrzymali ocenę cząstkową z matematyki, a także słodki upominek.  Podczas przerw można było zakupić „ DZIELNE ILOCZYNKI”- babeczki wykonane przez uczniów klasy 4.

Różnorodność zadań i wspaniała oraz niepowtarzalna atmosfera sprawiła, że wszyscy bawili się świetnie i jesteśmy przekonani, iż na długo zapamiętają Tabliczkę Mnożenia.

Data dodania: 2023-11-20 14:36:46
Data edycji: 2023-11-20 14:37:32