Wycieczka do Centrum Nauki Experyment

Dnia 15 marca odbył się wyjazd do Centrum Nauki „Experyment" w Gdyni. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas I- III.

Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów, doświadczeń naukowych, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ekspozycję 5 wystaw: Hydroświat, Drzewo życia, Niewidoczne siły, Akcja-człowiek, Kierunek zdrowie. Na poszczególnych stanowiskach wystawy były ukazane różne zjawiska przyrodnicze. Uczniowie mieli okazję z bliska podejrzeć zachowanie zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Na własnej skórze odczuli trzęsienie ziemi. W sekcji Akcja- człowiek, odbyli podróż w głąb ludzkiego ciała, gdzie przeprowadzili wirtualną operację, zajrzeli do środka organizmu. Budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry mogli poznać tajemnice wodnego świata. Wystawa Niewidoczne siły, wyjaśniła zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Misja na Marsa". Podczas zajęć zostali zapoznani z osiągnięciami związanymi z eksploracją kosmosu, szczególnie z badaniem planety Mars. Zajęcia były fabularyzowane – uczniowie wybrali się w misję na Marsa i w tym celu przeszli odpowiednie szkolenie, aby zostać oficerami floty kosmicznej. Uczestnicy zajęć poznali produkty, które zostały stworzone na potrzeby misji kosmicznych. Nauczyli się również rozpoznawać minerały.

Pobyt w Experymencie dostarczył uczniom dużej dawki wiedzy połączonej z mnóstwem niezapomnianej zabawy i radości.

Data dodania: 2023-03-16 20:57:34
Data edycji: 2023-03-26 21:07:39