Święto szkoły

Środa 20.03.2024r. w ZSP w Mieroszynie zapisała się pod znakiem święta szkoły. O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość z okazji 39.rocznicy nadania naszej placówce imienia Augustyna Necla. Uświetnili ją  zaproszeni goście. Pojawiły się ostatnie z żyjących dzieci kaszubskiego Sienkiewicza: p.Franciszek Necel i p.Maria wraz z mężem Romanem Fabisiakiem. Odwiedzili nas również proboszcz  parafii Strzelno -  ks.Czesław Rajda,  sołtys Mieroszyna - p. Wojciech Parchem, przewodnicząca KGW w Mieroszynie - p. Maria Kepke, zarząd  Rady Rodziców –p.Izabela Motyl, p.Agnieszka Renusz,  przedstawicielka OSP w Mieroszynie – p. Katarzyna Brzozowska,  opiekunka WDK w Mieroszynie – p.Alicja Kempa oraz rodzice, grono pedagogiczne i uczniowie.

Na początku zabrali głos m.in. p. Dyrektor Barbara Cybula, p.Maria Necel – Fabisiak, p. Roman Fabisiak. Po okolicznościowych przemówieniach i minucie ciszy poświęconej Patronowi Szkoły  i zmarłej niedawno członkini rodziny Necel,  złożeniu kwiatów pod tablicą pamiątkową, rozpoczęła się  część artystyczna. Organizacji w głównej mierze podjął się zespół nauczycieli przedszkola. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 dali popis swoich talentów, ukazując poszczególne etapy życia Augustyna Necla. Nie mogło obejść się bez piosenek, tańców, scenek, które ilustrowały dorobek  naszego Patrona. Ze specjanym repertuarem wystąpił chór szkolny. Było odświętnie, podniośle, chwilami wzruszająco,  a przede wszystkim radośnie. Nie zabrakło wątków biograficznych, w tym elementów kultury kaszubskiej czy akcentów marynistycznych. Dzięki temu mali aktorzy przenieśli nas do świata Augustyna Necla. Ten świat jako społeczność ZSP w Mieroszynie zamierzamy chronić od zapomnienia, a przede wszystkim chcemy nadal dumnie kultywować pamięć o naszym Patronie!

Data dodania: 2024-03-21 18:34:00
Data edycji: 2024-03-21 18:35:31