ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

2 października klasy: pierwsza, druga i trzecia obchodziły nietypowe święto - ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.  Dzieci mogły rozwijać umiejętność czerpania radości i przyjemności ze wspólnej zabawy podczas zabaw ruchowych, takich jak na przykład: bieg parami z ściereczką i „gorącym” ziemniakiem, wyścig z ziemniakiem na łyżce, czy ziemniaczany „taśmociąg” – podawanie ziemniaka w grupach. Podczas zabaw niezbędne było przestrzeganie ustalonych zasad i reguł – wszyscy bardzo się starali? Odbyły się rozmowy o pochodzeniu ziemniaka oraz różnych produktach i potrawach z ziemniaków.

Każdy mógł rozwijać pomysłowość podczas prac plastyczno – technicznych. Były „cudaki z ziemniaków” i ziemniaki przebrane za różne postaci. Wykonane przez uczniów prace plastyczne można podziwiać na szkolnym korytarzu. Twórczość dzieci została doceniona – wszystkie prace zostały pozytywnie ocenione przez oglądających wystawę.

Wszyscy czekali z niecierpliwością na ostatni punkt programu, czyli na poczęstunek w postaci frytek. Nie zawiedli się?

Data dodania: 2024-10-04 11:07:46
Data edycji: 2024-10-04 09:26:22