Sprzątanie Świata 2023

Sprzątanie Świata

21 września nasza szkoła wzięła udział w Akcji Sprzątania Świata. Z tej okazji uczniowie klasy ósmej przygotowali dla swoich kolegów krótki występ.

Wanessa Krukowska i Zuzanna Jackowska zapoznały wszystkich z genezą i ideą akcji:

Sprzątanie Świata zostało zapoczątkowane w 1989 roku w Australii przez Jana Kiernana.

Od 1993 roku jest to akcja światowa. Poza bezpośrednią poprawą stanu środowiska naturalnego akcja ”Sprzątanie Świata” ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne, na konieczność ograniczania ilości odpadów, ich właściwego składowania i przetwarzania.

W Polsce od 1994 roku akcję „Sprzątanie Świata” prowadzi pani Mira Stanisławska- Meysztowicz.

Akcja wychowuje i rozwija także tych, którzy ją realizują. Sprzątanie Świata wpisało się na stałe do kalendarza ekologicznych działań społecznych i każdego roku biorą w nim udział miliony ludzi.

Jagna Dzierżyńska i Natasza Janusz recytowały wiersze ekologiczne a Olaf Fikus, Damian Kepke i Michał Kotłowski przedstawili krótką scenkę humorystyczną pod tytułem „Trzej agenci”.

Na koniec dzieci uczyły się prawidłowej segregacji śmieci.

Po występie cała szkoła udała się na sprzątanie ulic Mieroszyna.

Data dodania: 2023-09-22 08:11:49
Data edycji: 2023-10-03 08:12:41