SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

W środę 20 września przybył do naszej szkoły wyjątkowy gość. Odwiedził klasę pierwszą oraz przedszkolaków. Była to pani aspirant Małgorzata Kotarba - policjantka, która pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku. Głównym celem spotkania było uzmysłowienie dzieciom, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze i w innych miejscach, w których przebywają. Policjantka przybliżyła także, na czym polega jej praca. W dostępny sposób, przekazała dzieciom wiele cennych informacji dotyczących zachowania się w kontaktach z obcymi i stosowania „zasady ograniczonego zaufania”. Przekonała się, że wielu uczniów zna numer alarmowy i wie jak bezpiecznie przejść przez ulicę. Przypomniała im o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy tornistrze lub przy ubraniu. Każde dziecko otrzymało w prezencie opaskę odblaskową.

Data dodania: 2023-09-21 15:25:51
Data edycji: 2023-09-21 15:27:43