Ślubowanie klasy I

19 października 2023 r. w poczet społeczności uczniowskiej zostali przyjęci nowi uczniowie, którzy we wrześniu tego roku rozpoczęli naukę w kl. I.

Ślubowanie klasy I odbyło się w obecności nauczycieli, dyrektora, uczniów z klas I i II oraz zaproszonych gości: rodziców Pierwszoklasistów oraz poprzedniego wychowawcy pani Klaudii Abraham. Dzieci z klasy I bardzo uroczyście prezentowały się w swoich odświętnych strojach. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie mieli okazję zaprezentować program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Rodzice przybyli na uroczystość w licznym gronie i dodawali otuchy swoim pociechom, które z przejęciem tańczyły, śpiewały i recytowały.

W drugiej części uroczystości Pierwszaki zgodnym chórem uroczyście przyrzekały:

- Być dobrymi kolegami i wzorowymi uczniami.

- Dbać o dobre imię szkoły i klasy.

- Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

- Przestrzegać porządku i czystości w klasie, szkole i na boisku.

Po uroczystym pasowaniu na ucznia przez panią dyrektor każdy Pierwszoklasista złożył odcisk palca na pamiątkowej tarczy. Dyplomy wręczone przez wychowawczynię Joannę Motucką i upominki od rodziców były bardzo miłym dopełnieniem ślubowania. Prawdziwą niespodziankę w formie życzeń lub podarunków sprawili też uczniowie klasy II oraz uczniowie z SU. Zapewnili o swojej pomocy w trudnych chwilach w szkole. Nie obyło się bez kolejnych upominków.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci bohaterów tej uroczystości.

Data dodania: 2023-10-20 07:41:36
Data edycji: 2023-10-20 07:43:42