Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W 2023 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł na 29 września. My obchodziliśmy go 28 września. Jest to zarówno przyjemne i jak i pożyteczne święto. Przyjemne, bo jeżeli czytamy ciekawą powieść, czy wiersz czy nawet lekturę odczuwamy ciepło na sercu myśląc o niektórych bohaterach, czy ze współczuciem zakręci nam się łezka, aby potem przeczytać, że dobro wygrało ze złem. A pożyteczne, gdyż rozwijajmy się czytając, pobudzamy naszą wyobraźnię i nawet gry czy Internet nie są nam potrzebne, bo smoki czy latających chłopców na miotłach jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Patronką głośnego czytania została Janina Porazińska, wybitna pisarka. Autorka m.in. Szewczyka Dratewki. Uczniowie klasy 5 i 8 oraz bibliotekarka przeczytali nam wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, którzy uwielbiali bawić się językiem polskim. Uczniowie klasy 6 i 8 odtworzyli scenki z czytanych wierszy. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Anna Kaleta

Data dodania: 2023-09-29 13:29:25