Książki dla pierwszoklasistów

Instytut Książki przygotował i przesłał dla uczniów klasy 1 książeczki oraz przewodnik dla rodziców pierwszoklasistów. Zostały one rozdane uczniom 21 listopada.

Rodzice wraz ze swoimi dziećmi czytają książkę „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek, a następnie na lekcji bibliotecznej opowiadają o przygodach dziewczynki pani Ani Kalecie. Lekcja odbędzie się w styczniu. Dokładna data będzie podana uczniom w styczniu.

„Trzeci etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.”

Anna Kaleta

Data dodania: 2023-11-23 12:53:44