W piątek 30 września 2011 roku obchodziliśmy w szkole niecodzienną uroczystość. Zaprosiliśmy szanownych gości:

- pana Wójta Gminy Puck – pana Tadeusza Puszkarczuka

- panią dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Gminie Puck – panią Barbarę Miłkowską

- pana Inspektora ds. inwestycji w Gminie Puck – pana Michała Rodę

- pana Inspektora ds. bezpieczeństwa i higieny pracy – pana Romana Mazurowskiego

- pana sołtysa wsi Mieroszyno – pana Dawida Radtke

- gospodarza Domu Kultury – pana Edwarda Liske

- panie: Annę Dubieniecką i Wiesławę Wełpę z Państwowej Szkoły Muzycznej w Pucku

- Rodziców Szkoły

- oraz pozostałych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością

ponieważ chcieliśmy serdecznie podziękować za wsparcie, współpracę, pomoc udzielaną na każdym kroku oraz wyremontowanie dachu budynku naszej szkoły.

Społeczność szkolna wysłuchała przemówienia pani dyrektor Katarzyny Pych oraz Wójta Tadeusza Puszkarczuk. Swoje podziękowania złożyli przedstawiciele Rady Rodziców, a także Samorządu Uczniowskiego.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni przenieśli się w lata 60 i 70 ubiegłego wieku i w jesiennym klimacie oddali się wspomnieniom wysłuchując część artystyczną zatytułowaną: „Ocalmy od zapomnienia”.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali następujące układy taneczne do znanych piosenek:

• „Biedroneczki są w kropeczki” – uczniowie kl. II i IV
  • „Parasolki” – uczniowie kl. II i IV
  • „Autostop” – uczniowie kl. V
  • „Walentyna Twist” – uczennice z kl. VI

Natomiast dziewczęta z klasy VI zaśpiewały piosenki z lat 60.

Występy dzieci z mieroszyńskiej podstawówki zdobyły aplauz publiczności, która pozostała w muzycznym nastroju dzięki koncertowi muzycznemu przygotowanemu przez uczniów Szkoły Muzycznej w Pucku pod kierunkiem pani Anny Dubienieckiej i pani Wiesławy Wełpy. Na koniec pani Anna Dubieniecka „przyjaciel naszej szkoły” zagrała fragment musicalu „Skrzypek na dachu” Josepha Steina, Jerrego Bocka i Sheldona Harnicka.

Tym miłym akcentem, po gromkich barwach nastąpiło zakończenie uroczystości.