Czas wakacji się zbliża, wiec coraz częściej myślimy nie tylko o nauce J Piękna pogoda sprzyja wyjazdom poza teren szkoły. Dlatego też, w słoneczny piątek 3-go czerwca 2011r. dzieci ze szkoły w Mieroszynie wraz z zaprzyjaźnioną grupą ze SP w Gnieżdżewie wyruszyły na wycieczkę. Na ”pokładzie” autobusu znalazły się dzieci z klasy drugiej, zerówkowicze oraz rodzice i nauczyciele z obu szkół.

Pierwszym punktem podróży był Puck, a dokładnie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP. Dzięki gościnności strażaków mogliśmy poznać wyposażenie i zasady funkcjonowania jednostki, a także przekonać się, jak wygląda praca strażaka „od kuchni” – w trakcie naszej wizyty strażacy zostali zaalarmowani, po czym bardzo szybko udali się do akcji gaśniczej. Wielu z nas wypróbowało narzędzia pracy ratowników. Mieliśmy z tego dużo frajdy.

Kolejny etap podróży to Nadole. Zatrzymaliśmy się w przystani nad Jeziorem Żarnowieckim, a potem odbyliśmy godzinny rejs statkiem „Nadolanin”. Dla wielu to nie lada atrakcja, tym bardziej, że była to dobra okazja do podziwiania niecodziennych uroków przyrody znajdującej się na Wysoczyźnie Żarnowieckiej. Co niektórzy mogli sprawdzić się w roli kapitana i przez chwilę posterować statkiem.

W Gniewinie też było bardzo ciekawie. Wjechaliśmy windą na wieżę widokową, podziwialiśmy makiety dinozaurów, zagraliśmy w szachy „gigant”, no i z wielką radością gościliśmy na placach zabaw. Szczególnie upodobaliśmy sobie „Statek piracki”, ahoj!

Do domu wróciliśmy trochę bardziej opaleni, trochę zmęczeni , a na pewno bardzo zadowoleni z udanej wycieczki!