16 marca 2011 roku o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej w Mieroszynie odbył się występ uczennic klasy piątej upamiętniający Międzynarodowy Dzień Muzyki , który ustanowiony został przez UNESCO w 1975 roku.

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

Uczennice pod kierunkiem Pani Moniki Szulc zaprezentowały cykl popularnych piosenek z repertuaru muzyki polskiej.

Repertuar:

1. „RUDY RYDZ” – Heleny Majdaniec oraz
  2. „ JEDZIEMY AUTOSTOPEM”- piosenkę tą wykonywała polska piosenkarka Karin Stanek, wokalistka zespołu Czerwono-Czarni. W latach 60 dwudziestego wieku. należała do najpopularniejszych polskich piosenkarek.
  3. „ NIE ZADZIERAJ NOSA” . Piosenkę tą w oryginale wykonują Czerwone Gitary.
    CZERWONE GITARY to jeden z najlepszych polskich zespołów zespołów muzycznych, to legenda polskiej muzyki rozrywkowej.
  4. „TRZYNASTEGO”- Kasia Sobczyk W latach 60. odnosiła sukcesy na Festiwalu w Opolu.
  5. Teraz piosenka z repertuaru Marka Grechuty pt.:” Dni, których nie znamy” oraz
  6. „ Chodź, pomaluj mój świat z repertuaru zespołu 2+1.
  7. ” Parostatek”- Krzysztofa Krawczyka
  8. „ Dzień jeden w roku”- Czerwone Gitary
  9. „ Najpiękniejsza w klasie „-Majka Jeżowska
  10. „Marchewkowe pole” z repertuaru zespołu Lady Pank,
  11. „ Zakazany owoc”- z repertuaru Krzysztofa Antkowiaka,
  12. „Wakacje” słynnego polskiego kabaretu Otto.