SCENARIUSZ PRELEKCJI W RAMACH KAMPANII EDUKACYJNEJ

„BEZPIECZNIE DO DOMU”

Dnia 13 grudnia 2010 roku w Szkole Podstawowej im. A. Necla w Mieroszynie odbyła się prelekcja w ramach kampanii edukacyjnej „Bezpiecznie do domu”

Prelekcję prowadziła firma VISION-POLSKA ,która rozpoczęła nową kampanię edukacyjną pod tytułem „Bezpiecznie do domu”.

Celem kampanii jest:

-promowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań w kontakcie z osobami nieznajomymi

-zwrócenie uwagi dzieci na zagrożenia jakie niesie za sobą kontaktowanie się z obcymi,nieznajomymi osobami.

Założenia organizacyjne:

Uczestnicy:dzieci w wieku szkolnym(klasy 0-6)

Przebieg spotkania :

1.Prelekcja

Prelekcja rozpoczęła się od rozmowy z uczniami , celem naprowadzenia dzieci na prawidłową zrozumiałą dla nich definicję „obcego”.Nastepnie omówiono zagrożenia jakie niesie ze sobą kontaktowanie się z obcymi,nieznajomymi osobami.

2.Animacja komputerowa

Druga część spotkania rozpoczęła się od prezentacji animacji ,która zawierała kilka scenek sytuacyjnych,m.in.:”Nie wsiadaj do samochodu z nieznajomym”,”Nie przyjmuj prezentów od nieznajomych”,”Nie dawaj klucza obcym”. Po zaprezentowaniu dzieciom całości materiału, odbyło się krótkie podsumowanie tematu zajęć.

3.Zaproszenie dzieci do udziału w konkursie artystycznym ,który pozwala utrwalić przekazane informacje.Dodatkową motywacją dla uczniów biorących udział w konkursie są atrakcyjne nagrody w postaci,m.in:konsola Playstation 3,telefon komórkowy,odtwarzacz mp4.

4. Wykonanie pamiątkowych zdjeć przez firmęVISION-POLSKA.