Niełatwo iść drogą krzyżową, gdy jesteś sam. Dlatego dzieci z klasy II i III, postanowiły w Wielkim Poście wybrać się tam razem z Panem Jezusem.

„Chcemy być obok Ciebie, kiedy Cię niesłusznie oskarżają i wyśmiewają - takie wyznanie miłości do Syna Bożego towarzyszyło nam w czasie Klasowej Drogi Krzyżowej.

Uczymy się wrażliwości na krzywdę bliźnich. Uczymy się postępować tak, żeby w naszych słowach i czynach było widać, że Boża Miłość nadal żyje.

W Wielkim Poście uczniowie klas młodszych również zostali zaproszeni do konkursu plastycznego „Pomagam nieść krzyż Panu Jezusowi”. Poprzez to zadanie dzieci miały przeżyć razem z Jezusem drogę krzyżową, wgłębiając się w teksty biblijne.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za wykonane prace i życzę, aby umacniała się wasza przyjaźń z Jezusem.

Oto wyniki konkursu:

Miejsce I –Martyna Jeka i Paulina Jeka