W marcu 2021 roku minęło 36 lat od nadania Szkole Podstawowej w Mieroszynie imienia Augustyna Necla. Obchody Dnia Patrona Szkoły na stałe wpisały się do szkolnego kalendarza uroczystości, obchodzonych każdego roku twórczo i radośnie.
Niestety w tym roku nie wszyscy mogliśmy spotkać się, aby uczcić postać naszego Patrona. Chcąc zachować szkolną tradycję Izabela Borkowska i Mirosława Licau zaproponowały wszystkim uczniom udział w różnorodnych projektach związanych z życiem i twórczością Augustyna Necla. Przygotowania do obchodów rocznicy nadania szkole imienia trwały od kilku tygodni. Uwiecznieniem tych przygotowań było uroczyste odśpiewanie hymnu szkoły przez uczniów klas I-III, połączone z prezentacją prac plastycznych. Klasa I wykonała rybki, uczniowie klasy II zbudowali kutry, a klasa III zaprezentowała latarnie morskie. Wszyscy uczniowie klas I-III za swoją pracę i zaangażowanie zostaną nagrodzeni słodkościami. Natomiast uczniowie klas starszych zgłębiali wiedzę na temat życia Patrona i historii szkoły. Wzięli udział w konkursie literackim pt.”List Do Rodziny Augustyna Necla”, mieli też możliwość sprawdzić się w quizie wiedzy o życiu Augustyna Necla.

Oto wyniki quizu online i konkursu zorganizowanych w ramach obchodów rocznicy nadania imienia Augustyna Necla Szkole Podstawowej w Mieroszynie:

1. Quiz wiedzy o życiu Augustyna Necla

I miejsce – Julia Oppor, kl. 7 (89% poprawnych odpowiedzi)
Wyróżnienia:
Dawid Leśniak, kl.6a (83% poprawnych odpowiedzi)
Kinga Karsznia, kl.6b (83% poprawnych odpowiedzi)
Dobrawa Otrompka, kl.7 (83% poprawnych odpowiedzi)
Joanna Jamros , kl.5 (83% poprawnych odpowiedzi)

2. List do Rodziny Augustyna Necla

I miejsce – Martyna Mudlaff, kl.7
II miejsce – Dariusz Dettlaff, kl.8
III miejsce – Agata Dettlaff, kl.4
Wyróżnienie – Damian Kepke, kl.5

Nagrodzone listy zostały wydrukowane i przekazane rodzinie Patrona razem ze specjalnie przygotowaną jubileuszową kartką.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w projekcie plastyczno-muzycznym, quizie i konkursie. Gratulujemy!

Dziękujemy też Radzie Rodziców za współfinansowanie nagród i słodyczy.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją interaktywną, w której znajdują się filmik, quiz, nagrodzone listy oraz inne ciekawostki. Wystarczy kliknąć znaczek „łapki” w prawym, górnym rogu prezentacji, a pokażą się elementy interaktywne umożliwiające dostęp do wybranych materiałów. Uwaga: aby w pełni wykorzystać możliwości prezentacji, najlepiej otworzyć ją na urządzeniu innym niż telefon.

galeria zdjęć >>