Menu

Dla nauczycieli

DZIEŃ ZDROWEJ KANAPKI

W dniu 26 września, w piątek, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowej Kanapki.Głównym przesłaniem tej imprezy było zwrócenie uwagi dzieci na podnoszenie poziomu zdrowotnego.

Organizatorami imprezy byli: Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy III, IV, V i VI. Podjęli oni wyzwanie i korytarz szkoły ozdobiony został kolorowymi plakatami, na których znalazły się pomysły na zdrową kanapkę.

Celem przedsięwzięcia było pokazanie wszystkim dzieciom, że kanapka to smaczny i zdrowy posiłek. Jeśli zadbamy o odpowiednie jej urozmaicenie może być naprawdę zdrową, apetyczną przekąską i świetnym pomysłem na drugie śniadanie.
Uczniowie w swoich pracach plastycznych zaprezentowali skład i „wizerunek” kanapki. Nie zabrakło tam zdrowego, ciemnego pieczywa, warzyw zawierających witaminy, jajek, serów, wędlin, czyli białka, które buduje nasz organizm.Na długiej przerwie zebrały się wszystkie dzieci. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaapelowali do całej społeczności uczniowskiej, aby przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Zrezygnować z chipsów, paluszków i coli oraz innych niezdrowych przekąsek, które zanieczyszczają nasz organizm.

 

Następnie głos zabrali uczniowie klasy III, którzy przedstawili zalety pieczywa razowego. Podkreślili, ile wartości odżywczych zawiera oraz zaprezentowali jego składniki. Wszyscy dowiedzieli się, że razowy chleb jest nie tylko wartościowy, ale i bardzo smaczny, o czym mogli się przekonać podczas degustacji.

 

Kolejnym punktem programu był film edukacyjny promujący zdrowe żywienie z udziałem znanego kucharza Pascala Brodnickiego. To humorystyczny instruktaż skierowany do odbiorcy w wieku szkolnym nt. zdrowego odżywiania i potrzeby systematycznego wysiłku fizycznego. Film stanowi jedno z narzędzi programu edukacji prozdrowotnej „Szkoła/przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”. Po filmie odbyła się degustacja zdrowych i kolorowych kanapek przygotowanych przez uczniów klas IV – VI.

 

Wszystkie działania promujące zdrowe odżywianie były przyjmowane przez dzieci entuzjastycznie i z wielkim zaangażowaniem.

Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom nasi uczniowie

będą chętnie sięgać po zdrowe przekąski!

galeria zdjęć >>

Wyszukiwarka

Goście na stronie

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła uczestniczy w

wosp.jpg