Menu

Dla nauczycieli

Nasza szkoła realizuje program „Trzymaj formę!”. W związku z tym miniony tydzień od 15 – 19. 04.2013 r. przeżyliśmy pod hasłem „Trzymaj formę – żyj aktywnie i zdrowo”. Celem przedsięwzięcia było ukazanie znaczenia właściwego odżywiania się, aktywnego trybu życia, a także rozpoznawania różnych zagrożeń i umiejętności reagowania na nie. Każdego dnia realizowaliśmy inne zagadnienia. Zajęcia odbywały się według określonego harmonogramu .

Tydzień prozdrowotny rozpoczął się od przedstawienia profilaktycznego pt. „Sieciaki”, w którym poruszono ważne i aktualne problemy – cyberprzemocy, profilaktyki uzależnień od sieci, bezpieczeństwa w Internecie a także jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas. To piękne, ale i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych z ogromną dozą humoru, a także niepowtarzalną możliwość bezpośredniej zabawy z aktorami.

Następnego dnia w ramach Tygodnia zdrowia klasa V, pod opieką wychowawcy pani Bożeny Grabowskiej a także dzięki uprzejmości mamy Fabiana Żaczka mogła skorzystać z darmowego pobytu na basenie w Jastrzębiej Górze.

Tego samego dnia rano podsumowano konkurs plastyczny dla klas I-III , pod hasłem „Aby zdrowym być”.

Wyniki konkursu:

I miejsce-Oliwia Miotk (klasa III)

II miejsce Natalia Dzik (klasa II )

III miejsce Wiktoria Jedtke (klasa I)

Na przerwach, w wolnych chwilach dzieci mogły zapoznać się z informacjami na temat pierwszej pomocy. Na holu szkoły pojawiły się plakaty informujące o tym, jak zachować się w nagłych wypadkach.

Po południu z inicjatywy SU została zorganizowana dyskoteka, która miała pokazać jak miło i ciekawie można spędzić czas wolny.

Więcej zdjęć w galerii…..

W piątek pielęgniarki z Przychodni Rejonowej w Strzelnie przeprowadziły w klasach I-III pogadanki na temat zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Panie rozmawiały z dziećmi o tym, jak należy dbać o codzienną higienę całego ciała. Opowiadały, jak ważne dla zdrowia jest codzienne mycie rąk. Dzieci wzbogaciły i utrwaliły swoje wiadomości na temat zdrowia i higieny osobistej. Uświadomiły sobie, że należy dbać o estetyczny wygląd, i że częste mycie rąk pomaga w utrzymaniu zdrowia.

więcej zdjęć w galerii…..

Tydzień prozdrowotny zakończył się Szkolną Olimpiadą wiedzy o zdrowiu, która skierowana była do klas starszych IV – VI. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy temat zdrowego odżywiania

Wyniki konkursu

I miejsce-Magdalena Jeka

II miejsce-Krzysztof Dettlaff

III miejsce-Michał Konkol, Paulina Miotk
. więcej zdjęć w galerii……

Nie zapomnieliśmy również o rodzicach. W trakcie zebrań z rodzicami, rozdawano ulotki z programu „Trzymaj formę” zachęcając rodziców do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na co dzień.

Obchody Dnia Zdrowia ożywiły pracę szkoły. Uczniowie nabyli wiedzę o ochronie zdrowia a także proste umiejętności udzielania pierwszej pomocy .

Wszystkim, którzy współuczestniczyli w organizacji Tygodnia Zdrowia serdecznie dziękujemy.

Organizatorki:

Opiekun SU i Pedagog szkolny

Wyszukiwarka

Goście na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła uczestniczy w

wosp.jpg