W piątek 15.10.2021 dzieci z klas 0-1 i 4-5 miały okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Dzięki uprzejmości Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie z Panią dyrektor Beatą Niezgodą na czele, mieroszyńscy uczniowie przystąpili do obchodów Dnia Indonezyjskiego zorganizowanego i koordynowanego przez Pana Lambertusa Lako Soli. Niesamowici ludzie, niezwykłe stroje i instrumenty, warsztaty przybliżające kulturę Indonezji – to wszystko urzekło naszych wycieczkowiczów. Przy okazji mogli zwiedzić szkołę i zobaczyć jak uczą się ich rówieśnicy w pobliskiej miejscowości. Wyjazd był również dobrą okazją do tego, aby wstąpić do portu i zobaczyć mural; w szczególności ten odcinek, na którym ukazano patrona naszej szkoły – Augustyna Necla. Ostatnią atrakcją wycieczki była Izba Kaszubska, w której małych turystów ugościła Pani Katarzyna Stolarek. Dzieci zobaczyły ciekawe eksponaty, dowiedziały się wiele interesujących informacji o kulturze naszego regionu, aktywnie uczestniczyły w kaszubskim muzykowaniu. Wróciły do domu pełne wrażeń, bogatsze o nowe, kulturowe doświadczenia.

Organizatorem wycieczki uczniów z naszej szkoły była p. Małgorzata Lako Soli.

galeria zdjęć >>

Wyszukiwarka

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości

Szkoła uczestniczy w

wosp.jpg