Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Hotelowe zawody

Hotelowe zawody

Co zrobić aby zwrócić uwagę młodzieży na temat roli turystyki w nadmorskim regionie? Zorganizować „Hotelowe Zawody”!  To specjalna akcja skierowana do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z nadmorskiego regionu, której celem jest zwiększenie świadomości na temat roli hotelarstwa oraz rozwoju turystyki.

11-ego stycznia odbyła się już druga edycja tej akcji pod hasłem: „Zostań gwiazdą hotelarstwa”. Pomysłodawcą „Hotelowych Zawodów” jest firma Primavera Hotele, właściciel dwóch obiektów w Jastrzębiej Górze: Primavera oraz Hotel Astor. Współorganizatorami są trzy szkoły średnie (Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie, Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego w Pucku), realizujące program nauczania ukierunkowany na dziedziny związane z hotelarstwem i gastronomią.

„Hotelowe Zawody” to event, podczas którego młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną lokalnych szkół branżowych, porozmawiać ze specjalistami pracującymi w hotelarstwie, wymienić się doświadczeniami z uczniami szkół średnich, a także zapoznać z ofertą i infrastrukturą wypoczynkową obiektów.

Młodzież wzięła udział w konkursach i zadaniach przygotowanych specjalnie dla nich przez kadrę managerską obiektów Primavera oraz Hotel Astor.
Zmagało się z sobą ponad 200 uczniów z 10 szkół. Akcja ta była bezpłatna o charakterze edukacyjnym.

„Zależało nam na tym, aby pokazać uczniom, że hotelarstwo jako branża, daje wspaniałą przestrzeń do rozwoju. Wszyscy myślą, że to dobra praca na start: na sezon, na czas studiów. Tymczasem my prowadząc dwa duże całoroczne obiekty hotelarskie, chcemy budować stabilny, silny zespół składający się z osób, które lubią swój zawód oraz pracę z ludźmi. Chcemy rozwijać naszych pracowników, aby być dla nich alternatywą zawodową na wiele lat. Jesteśmy również świetnym pierwszym krokiem zawodowym dla młodych”- mówi Krzysztof Michalski manager HR Primavera Hotele.

Patronat honorowy „Hotelowych Zawodów” objęli: Burmistrz Władysławowa Roman Kużel, Starosta Pucki Jarosław Białk oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Patronem medialnym wydarzenia było Radio Kaszebe.

Nasi uczniowie klas ósmych ?? również wzięli udział w akcji Hotelowe Zawody, której celem było zwiększenie świadomości na temat roli hotelarstwa?? oraz rozwoju turystyki?
Data dodania: 2024-01-16 12:57:22
Data edycji: 2024-01-16 16:06:19
Ilość wyświetleń: 83

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej