Hotelowe zawody

Co zrobić aby zwrócić uwagę młodzieży na temat roli turystyki w nadmorskim regionie? Zorganizować „Hotelowe Zawody”!  To specjalna akcja skierowana do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z nadmorskiego regionu, której celem jest zwiększenie świadomości na temat roli hotelarstwa oraz rozwoju turystyki.

11-ego stycznia odbyła się już druga edycja tej akcji pod hasłem: „Zostań gwiazdą hotelarstwa”. Pomysłodawcą „Hotelowych Zawodów” jest firma Primavera Hotele, właściciel dwóch obiektów w Jastrzębiej Górze: Primavera oraz Hotel Astor. Współorganizatorami są trzy szkoły średnie (Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie, Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego w Pucku), realizujące program nauczania ukierunkowany na dziedziny związane z hotelarstwem i gastronomią.

„Hotelowe Zawody” to event, podczas którego młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną lokalnych szkół branżowych, porozmawiać ze specjalistami pracującymi w hotelarstwie, wymienić się doświadczeniami z uczniami szkół średnich, a także zapoznać z ofertą i infrastrukturą wypoczynkową obiektów.

Młodzież wzięła udział w konkursach i zadaniach przygotowanych specjalnie dla nich przez kadrę managerską obiektów Primavera oraz Hotel Astor.
Zmagało się z sobą ponad 200 uczniów z 10 szkół. Akcja ta była bezpłatna o charakterze edukacyjnym.

„Zależało nam na tym, aby pokazać uczniom, że hotelarstwo jako branża, daje wspaniałą przestrzeń do rozwoju. Wszyscy myślą, że to dobra praca na start: na sezon, na czas studiów. Tymczasem my prowadząc dwa duże całoroczne obiekty hotelarskie, chcemy budować stabilny, silny zespół składający się z osób, które lubią swój zawód oraz pracę z ludźmi. Chcemy rozwijać naszych pracowników, aby być dla nich alternatywą zawodową na wiele lat. Jesteśmy również świetnym pierwszym krokiem zawodowym dla młodych”- mówi Krzysztof Michalski manager HR Primavera Hotele.

Patronat honorowy „Hotelowych Zawodów” objęli: Burmistrz Władysławowa Roman Kużel, Starosta Pucki Jarosław Białk oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Patronem medialnym wydarzenia było Radio Kaszebe.

Nasi uczniowie klas ósmych ?? również wzięli udział w akcji Hotelowe Zawody, której celem było zwiększenie świadomości na temat roli hotelarstwa?? oraz rozwoju turystyki?
Data dodania: 2024-01-16 12:57:22
Data edycji: 2024-01-16 16:06:19