Festyn Rodzinny pt. ”Europa da się lubić”

Niedziela 16.06.2024r. upłynęła nam pod znakiem Festynu Rodzinnego pt. ”Europa da się lubić”.  Dzięki  zaangażowaniu całej społeczności ZSP w Mieroszynie ten dzień był wyjątkowy.

Przedszkole swym występem rozpoczęło I część imprezy pod hasłem „Podróże po Europie”. Później klasy 1-3 pięknie zaprezentowały tańce ukazujące Polskę, Francję i Hiszpanię. Niespodzianką był występ iluzjonisty, który swym pokazem wprowadził publiczność w świat magii. Zaraz potem uczniowie z klas 4-7 przedstawili swoje artystyczne wizje tego, co związane z Czechami, Włochami, Grecją czy Szwecją. Nie zabrakło m.in. Krecika, Zorby, Pippi czy Abby, by nie powiedzieć jeszcze „Bella ciao”, ponieważ kolejna część to jakże ciekawe popisy naszych talentów! Zwycięzcy konkursu „Mini playback show” zaprezentowali się  jako Michael Jackson z zespołem, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk oraz Lanberry i Tribbs. Występy wzbudzały wiele emocji wśród publiczności, spotkały się z uznaniem i dużymi brawami zaproszonych gości. Pod koniec na scenie pojawił się zespół „Bursztynki”.

Wszystkiemu towarzyszyły niezliczone atrakcje:  kuchnie świata dla smakoszy, dla omnibusów quiz wiedzy o UE; dla najmłodszych  malowanie twarzy, fotobudka, balolandia, animacje z baniek, kącik fryzur, a także zabawy sportowe, dmuchańce, a dla miłośników koni przejażdżki w siodle. Odwiedzili nas również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku, przedstawiciele OSP w Mieroszynie, a nawet Myszka Miki;) Było wesoło, energicznie, rodzinnie.  To wydarzenie możemy uznać za bardzo udane zakończenie roku szkolnego :)

Festyn odbył się dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób: rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników, przyjaciół szkoły oraz sponsorów. Wszystkim bardzo dziękujemy!

Wsparcie okazali nam:

1. Rada Rodziców przy ZSP w Mieroszynie
  2. P.Tomasz  Derc, P.Wiesław Witkowski – nagłośnienie
  3. P.Grzegorz Renusz – prowadzenie
  4. SP im. Stefana Żeromskiego w Jastrzębiej Górze
  5. Piotr Chełstowski
  6. Izabela Jackowska –„mobilna” stadnina
  7. BHO Strzelno
  8. Piekarnia – Cukiernia „Konkol”
  9. OKSiT w Gminie Puck
  10. „Poprute” pracownia handmade
  11. OSP Mieroszyno
  12. Sołtys  Mieroszyna Wojciech Parchem
  13. Radny Powiatowy Łukasz Dettlaff
  14. Radna Gminna Wioleta Witkowska
  15. Janusz Stencel Pracowania Fryzjerska
  16. Sławomir Karcz „Hairstylist”
  17. Biuro Projektowe „Rysan” Aniela i Ryszard Białk
  18. Ryszard Adrian Transport – Handel – Produkcja – Usługi Dla Rolnictwa
  19. Moto Adrian – warsztat i części samochodowe
  20. "Dr. Oetker Polska" Sp. z o.o.
  21. „Na sportowo” Mateusz Czaja
  22. MAR – POL firma transportowa K.M.Janusz
  23. Hotel Primavera- Astor Jastrzębia Góra
  24. Lemur Park  Rozrywki Rumia