Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała Pani dyrektor Barbara Cybula, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

W części artystycznej uczniowie z klasy IV, V i VI zaprezentowali przedstawienie pod tytułem ,,z plecakiem przez wieki „ Chór szkolny zaśpiewał przygotowane specjalnie na ten dzień piosenki. Rada Rodziców przygotowała upominki dla wszystkich nauczycieli oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom życzymy, aby niełatwa misja pedagoga, nauczyciela i wychowawcy przyniosła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję, radość oraz świadomość, że budują Państwo fundamenty pomyślnej i lepszej przyszłości.

Data dodania: 2023-10-16 13:37:40
Data edycji: 2023-10-16 13:39:58