Dni otwarte

Co wybrać? Oto jest pytanie! Ósmoklasiści ZSP Mieroszyno podczas Dni Otwartych w puckich szkołach ponadpodstawowych 2022/2023.

To już ostatni dzwonek, żeby dokonać wyboru na kolejne cztery lata edukacji. Nasi ósmoklasiści odwiedzili puckie szkoły ponadpodstawowe, które zaprezentowały szeroki wachlarz oferty dalszej ścieżki kształcenia. Na pierwszy ogień wzięliśmy pod lupę Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Żeromskiego. Uczniowie poznali, jak funkcjonują klasy akademickie i jakie specjalizacje są dostępne. Kolejne kroki skierowaliśmy w kierunku Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego. Szkoła zrobiła wrażenie, w szczególności na uczniach z zacięciem matematyczno - informatycznym. Nie zabrakło tam elementu zabawy, między innymi znanej gry Minecraft zaprogramowanej przez obecnych uczniów tej szkoły, czy specjalnie przygotowanego escape room'u. Szkoła posiada wiele elementów z tzw. chill out room, więc można przez chwile poczuć się jak w firmie IT z Doliny Krzemowej. Dodatkowo kusi informacja o tym, że szkoła jest bardzo wysoko w rankingach! Kolejny przystanek to Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego. Nasi ósmoklasiści poznali tam ofertę specjalizacji, nowocześnie wyposażoną szkołę oraz...niezwykle miłą atmosferę. Dużo ósmoklasistów czekało jednak, aby poznać bliżej ofertę Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego, czyli tak zwanego Oxfordu. To co przyciągnęło uczniów do tej szkoły to szeroka gama możliwości wyboru Technikum i Branżowej Szkoły Pierwszego stopnia. Technik mechanik, technik logistyk to tylko niektóre kwalifikacje zawodowe jakie można zdobyć w tej szkole, a także wyszkolić się w zawodzie kucharza, fryzjera czy mechanika. Ofertę puckich szkół zamknęło Liceum Służb Mundurowych im Macieja Płażyńskiego. Kto myśli o pracy w służbach mundurowych ten zdecydowanie dobrze trafił. Szkoła zapewnia przygotowanie wojskowe, dysponuje wozami bojowymi, treningowym torem przeszkód, a także prawdziwą strzelnicą. W powietrzu czuć było klimat dyscypliny, ale też gotowości do niesienia pomocy innym i prospołecznej postawy.

To był bardzo udany dzień, który zakończył się wizytą w Mc Donalds. Nasi uczniowie chwile odpoczęli i miło spędzili czas. Mamy nadzieje, że poznanie od kuchni każdej ze szkół pomoże im w wyborze. Trzymamy mocno kciuki!

Data dodania: 2023-03-26 20:44:14
Data edycji: 2023-03-26 20:47:59