21 września 2010r z plecakami pełnymi dobrego humoru wyruszyliśmy na wycieczkę do Solca Kujawskiego i Torunia.

Pierwszym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Parku Jurajskiego w Solcu Kujawskim. W JuraParku przeszliśmy razem z przewodnikiem ścieżkę edukacyjną, wzdłuż której rozmieszczone są modele dinozaurów naturalnej wielkości. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach paleontologiczno-plastycznych, które utrwaliły naszą wiedzę o dinozaurach i skamieniałościach.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Ogród Zoobotaniczny w Toruniu. Skorzystaliśmy z bogatej oferty dydaktycznej ogrodu i wzięliśmy udział w zajęciach o gadach i ptakach.

Następnego dnia udaliśmy się do Domu Kopernika. Zwiedziliśmy muzeum z przewodnikami ubranymi w stroje historyczne; wprowadzili oni nas również w świat toruńskiego piernika. Własnoręcznie wykonane pierniki, po upieczeniu mogliśmy zabrać na pamiątkę. Zachwyciły nas wymyślne formy do pieczenia tych ciasteczek.

Seans,,Światło i dźwięk” przy makiecie Torunia przeniósł nas w czasy Mikołaja Kopernika.

Następnie razem z przewodnikiem przeszliśmy uliczkami miasta, podziwiając przepiękne gotyckie kamieniczki, pomnik Kopernika, Ratusz.

Czas wolny poświęciliśmy na zakup pierniczków i pamiątek.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Torunia jest Planetarium, nie mogło nas tam zabraknąć. Oglądając seans,,Cudowna podróż” mieliśmy wrażenie, że podróżujemy statkiem kosmicznym, było to magiczne przejście do innego świata.

Oryginalnym toruńskim pomysłem na popularyzację kosmosu okazało się Orbitarium. Orbitarium to interaktywna wystawa, gdzie można sterować sondą kosmiczną, kierować urządzeniami, które tłumaczą ciekawe zjawiska zachodzące we Wszechświecie.

Ostatnim punktem naszego programu była wizyta w Muzeum Podróżników, które powstało dzięki pasji podróżniczej i kolekcjonerskiej dwóch wielkich globtroterów- Elżbiety Dzikowskiej i Tony”ego Halika. Zachwyciły nas muzealne zbiory, na które składają się egzotyczne przedmioty przywiezione z licznych wypraw.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń!

Wyszukiwarka

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości

Szkoła uczestniczy w

wosp.jpg