"Dawno, dawno temu, za górami, za lasami było Ziemniaczane Królestwo. Rządził nim król Kartofel Wielki ze swą żoną Królową Obierką. Mieli oni dwoje dzieci, chłopca Chipsa i dziewczynkę Fryteczkę. Pewnego dnia Ziemniaki dotarły do Szkoły w Mieroszynie. Co tam przeżyły i zobaczyły, pewnie dowiemy się dzisiaj..."

Dnia 16 września -nasi uczniowie z Koła Regionalnego po wysprzątaniu Mieroszyna, uczcili Święto Pieczonego Ziemniaka,propagujące zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Uroczystość rozpoczęła się krótką informację na temat ziemniaka którą przekazali uczniowie z klasy III i wspomaganych przez panie D.Kużnicką i E.Wujke. Po krótkim słowie wstępnym, oddającym hołd Królowi Ziemniakowi, wszyscy zabrali się do czynnego udziału w imprezie.

Program imprezy:

• wybór ziemniaczanej pary królewskiej,która otrzymała koronę-symbol władzy
  • wysłuchanie „Krótkiej bajki o ziemniaku”
  • powitanie pary królewskiej
  • odczytanie rymowanek
  • zabawy integracyjne przy muzyce „Polecenia”
  • odczytanie listu „List od ziemniaka”(klasa VI)
  • konkurencje sportowe:wykopki,sadzenie ziemniaków,rzut ziemniakiem do kosza,slalom między ziemniakami,zimowe zapasy
  • Quiz z wiedzy o ziemniaku

Po bardzo wyczerpujących konkurencjach sportowych,które odbywały się w sali gimnastycznej udaliśmy się wszyscy na boisko szkolne. By święto nie straciło swej mocy, niezastąpiony pan Staszek rozpalił ognisko i dzięki temu każdy mógł skosztować kosmatego, ale najpyszniejszego kartofelka.