Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia, szczególnie dużo emocji ten dzień wywołuje u dzieci, które idą do szkoły po raz pierwszy. Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny 2011/2012 uroczystą mszą świętą w kościele św. Marii Magdaleny w Strzelnie. Po skończonej mszy świętej uczniowie, rodzice i nauczyciele udają się do szkoły, by wziąć udział w apelu szkolnym. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Następnie pani dyrektor Katarzyna Pych serdecznie powitał wszystkich obecnych i odczytała List Ministra Edukacji Narodowej do uczniów, rodziców, dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 oraz przedstawiła poszczególnych nauczycieli i wychowawców.

WYCHOWAWCY:

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY (GRUPA A): IZABELA BORKOWSKA