Dnia 06 czerwca 2011 roku w ramach Dnia Sportu, Dnia Prozdrowotnego oraz Dnia Szkoły bez Przemocy w Szkole Podstawowej im. Augustyna Necla w Mieroszynie ul. Szkolna 2, odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa. Organizatorem byli nauczyciele SP Mieroszyno: Izabella Borkowska oddział przedszkolny, Ewa Wujke edukacja wczesnoszkolna i pedagog oraz Dawid Pomorski nauczyciel wychowania fizycznego. Przy okazji był to Dzień Otwarty dla Rodziców który dał rodzicom możliwość lepszego poznania szkoły (kadry pedagogicznej, uczniów, zasobów i infrastruktury szkolnej) i jej otoczenia.

Udział w zabawie i rywalizacji sportowej przyjęły zaprzyjaźnione i najbliżej nas położone szkoły z Jastrzębiej Góry i Strzelna.

Festyn był także okazją do wspólnego świętowania tych społeczności szkolnych, które nie zgadzają się na przemoc i agresję w swojej szkole. Zintegrował środowisko lokalne, zachęcił młodzież do uprawiania sportu.

Atrakcjami imprezy były:

DMUCHANY ZAMEK

SKLEPIK Z CIASTEM KAWĄ I HERBATĄ

MOŻLIWOŚĆ WYGRANIA NAGRÓD RZECZOWYCH

DYPLOMY ZA KONKURSY

PUCHARY DLA SZKÓŁ W RYWALIZACJI SPORTOWEJ

DLA KAŻDEGO UCZNIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA:

SŁODYCZE, NAPOJE I KIEŁBASKI

Festyn przebiegł według następującego harmonogramu:

09.00 Przywitanie przybyłych gości i otwarcie imprezy przez Panią Dyrektor i nauczyciela wychowania fizycznego

KLASY 0-III

KLASY IV-VI

09.10 ZAWODY W „DWA OGNIE”
10.00 POKAZ STRAŻACKI
10.30 KONKURS MANUALNY „RYSOWANIE KREDĄ PO ASFALCIE”
11.30 POKAZ PSÓW POLICYJNYCH
OGNISKO Z KIEŁBASKAMI

12.00 MALOWANIE TWARZY
12.30 MECZ PIŁKI SIATKOWEJ PLAŻOWEJ I PRZECIĄGANIE LINY: RODZICE - UCZNIOWIE

09.10 MECZE PIŁKI SIATKOWEJ
10.00 POKAZ STRAŻACKI
10.30 MECZE PIŁKI NOŻNEJ
11.30 POKAZ PSÓW POLICYJNYCH,
OGNISKO Z KIEŁBASKAMI

12.00 BIEG SZTAFETOWY
12.30 MECZ PIŁKI SIATKOWEJ PLAŻOWEJ I PRZECIĄGANIE LINY: RODZICE - UCZNIOWIE

13.00 Podsumowanie Festynu, wręczenie nagród i dyplomów za udział i zajęte miejsca w konkurencjach sportowych, zamknięcie imprezy przez Panią Dyrektor mgr Katarzynę Pych.

W rywalizacji sportowej klas IV-VI brały udział trzy szkoły: Mieroszyno, Strzelno i Jastrzębia Góra. Za każdą z konkurencji sportowych (piłce nożnej, piłce siatkowej, biegach sztafetowych chłopców i dziewcząt) uzyskiwano od 3 do 1 punktu do klasyfikacji generalnej, w zależności od zajętego miejsca. Najwięcej punktów zebrała szkoła ze Strzelna 12, drugie miejsce z 7 punktami zajęła szkoła z Jastrzębiej Góry, a trzecie z 6 gospodarze z Mieroszyna.

Ogromne podziękowania za zorganizowanie imprezy składamy na ręce:

Urzędu Gminy, a szczególnie dyrektorom oddziału sportowemu Brunonowi Ceszke i kulturalnemu Janowi P. Dettlaffowi - dzięki którym uzyskaliśmy wsparcie finansowe i materialne,

Radzie Rodziców - za pomoc finansową i bez których impreza by się nie odbyła,

Kierownikowi GOKSiT Mieroszyno Edwardowi Liske, - za pomoc w otrzymaniu środków i zrobieniu zakupów,

Gminnej Komisji Ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - za środki finansowe na zorganizowanie imprezy,

Dariuszowi Płoskonka za „Nadmuchiwany Zamek”

Ochotniczej Straży Pożarnej – za uświetnienie naszej imprezy swoją obecnością i przygotowaniem uczniów do pokazu akcji strażackiej,

Powiatowej Komendzie Policji – za pokaz sprzętu policyjnego

Zdjęcia z imprezy do obejrzenia w zakładce GALERIA