W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w akcję „Dzień dobrych uczynków”. Dnia 19 maja uczniowie klasy IV, V i VI udali się do Domu Pomocy Społecznej w Pucku, aby uatrakcyjnić dzień pensjonariuszom tej placówki swoimi występami.

W związku z tym, że 1 maja obchodziliśmy beatyfikację Jana Pawła II uczniowie przypomnieli życie tego niezwykłego człowieka, życie które było drogą do świętości.

Pierwsza część naszego spotkania to przedstawienie pt „Opowieść papieskiego gołębia” w oparciu o prezentacją multimedialną, która wywołała łzy wzruszenia i zadumy. Wszyscy włączyli się we wspólny śpiew. Była miła i serdeczna atmosfera.

Druga część to występy artystyczne pełne humoru i radości wywołujące uśmiech na twarzach osób starszych, chorych i samotnych przerywane oklaskami. Na koniec pensjonariusz tego domu w imieniu wszystkich podziękował nam za przybycie wierszem własnego autorstwa „Jan Paweł II” i zaprosił nas ponownie. Dzieci były bardzo zadowolone i stwierdziły, że większa radość jest w dawaniu aniżeli w braniu. Obiecały, że wkrótce znowu coś przygotują i odwiedzą pensjonariuszy .