Dnia 06 czerwca 2011 roku w ramach Dnia Sportu oraz Dnia Szkoły bez Przemocy w Szkole Podstawowej im. Augustyna Necla w Mieroszynie ul. Szkolna 2, odbędzie się festyn rekreacyjno-sportowy. Przy okazji będzie to Dzień Otwarty dla Rodziców, który jest inicjatywą nauczycieli i uczniów adresowaną do rodziców obecnych uczniów szkoły oraz tych, którzy stoją przed wyborem szkoły dla swojego dziecka. Dzień Otwarty to inicjatywa, która da rodzicom możliwość jak najlepszego poznania szkoły (kadry pedagogicznej, uczniów, zasobów i infrastruktury szkolnej) i jej otoczenia.

Zaproszenie do udziału w zabawie przyjęły zaprzyjaźnione i najbliżej nas położone szkoły z Jastrzębiej Góry i Strzelna. Przyjadą do nas na rowerach przez las i pola, propagując w ten sposób zdrowy styl życia.

Festyn jest okazją do wspólnego świętowania tych społeczności szkolnych, które nie zgadzają się na przemoc i agresję w swojej szkole. Ma na celu zintegrować środowisko lokalne, zachęcić młodzież do uprawiania sportu i zaprezentowanie rodzicom zasobów szkolnych.

Ramowy plan festynu:

10.00 Przywitanie przybyłych gości i otwarcie imprezy przez Panią Dyrektor mgr Katarzynę Pych,

• wspólne zajęcia/zabawy dla uczniów i ich rodziców:

(dmuchany zamek-zjeżdżalnia, pokaz pożarniczy Ochotniczej Straży Pożarnej, konkurs plastyczny rysowania kredą po asfalcie, otwarty trening taneczno-gimnastyczny przy muzyce, gry i zabawy, stoisko z balonami z których można robić zwierzątka, pokaz psów policyjnych, stoisko ze słodyczami , napojami i domowym ciastem oraz ognisko z kiełbaskami, )

• mecze piłki siatkowej (hala sportowa)
  • mecze piłki nożnej (boisko szkolne)
  • bieg sztafetowy chłopców i dziewcząt 4 x 1 okrążenie po bieżni wokół boiska (ok.120),
  • pokazowy mecz piłki siatkowej plażowej koło boiska szkolnego (chętni rodzice i nauczyciele kontra uczniowie),

13.00 Podsumowanie Festynu, wręczenie nagród i dyplomów za udział i zajęte miejsca, zamknięcie imprezy przez Panią Dyrektor mgr Katarzynę Pych.