W czwartek 17-go lutego 2011r., o godz.11.00 w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Mieroszynie odbył się Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka. Zgodnie z tradycją do gości zostały wystosowane wcześniej odpowiednie zaproszenia. W dniu uroczystości licznie przybyłych dziadków i babcie ugoszczono w progach naszej szkoły - czekały na nich kawa i ciasto oraz odświętnie udekorowana sala i program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję, a także drobne upominki wykonane przez dzieci. Swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne mogli zaprezentować uczniowie każdej z klas.

Jako pierwsze wystąpiły klasy I i III, które w marszowym rytmie przedstawiły pokaz orkiestry dętej. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy piątej wyrecytowali okolicznościowe wiersze. Wystawiono krótkie inscenizacje: „Rozmowa z Dziadkiem” (kl. „0” i V) oraz „Dwie babcie” (kl.I i III). Czwartoklasiści zaśpiewali piosenkę stylizowaną na krakowiaka, z kolei Basia Rosiak(kl.V) i Ania Dampc(kl.VI) wystąpiły z piosenką „Baju baj”. Na scenie zaprezentowano tańce: „ La bastringlo” (kl.”0”), „ Hiszpański” (kl. „0” i „II”) , a także krótkie scenki oparte na klasyce literatury dziecięcej (kl.IV, VI, „0”, II). Nie zabrakło również elementów związanych z folklorem kaszubskim.

Podczas uroczystości aktywni byli nie tylko uczniowie i nauczyciele; pomocą posłużyli również rodzice, którzy wspierali organizatorów w obsłudze zaproszonych gości. Jeden z dziadków- p. Gerard Renusz zagrał dzieciom na akordeonie do tańca kaszubskiego. Za całokształt imprezy odpowiedzialne były panie Ewa Wujke i Izabela Borkowska.