CELE:

· Rozwijanie kreatywności uczestników konkursu
· Promowanie i wychwytywanie młodych talentów
· Popularyzacja działań artystycznych
· Promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu
· Promowanie szkoły

KATEGORIE:

· Talent sceniczny

INFORMACJE OGÓLNE:

· Występ nie może zawierać wulgarnych, dyskryminacyjnych treści oraz treści

promujących używki

· Podczas występu osoba nie może być ubrana prowokacyjnie

FORMA PREZENTACJI:

· Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 3 minuty, w przypadku wystąpień

indywidualnych i grup do 3 osób

· Dopuszcza się prezentacje dłuższe, nie przekraczające jednak 5 minut, w przypadku

wystąpień grup powyżej 3 osób prezentujących treści kabaretowe lub małe formy teatralne

ETAPY KONKURSU:

ETAP I – Casting, czyli krótka prezentacja swojego talentu przed komisją

ETAP II – Konkurs, czyli współzawodnictwo Talentów, oraz wyłonienie laureatów konkursu zakończone rozdaniem pamiątkowych dyplomów i nagród.

ORGANIZATORZY:

- p.Ewa Wujke – pedagog szkolny
- p.Izabela Borkowska

SCENARIUSZ IMPREZY

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ GWIAZDĄ"

Dnia 4 lutego 2011 roku w Szkole Podstawowej im A.Necla w Mieroszynie po raz kolejny zespół wspierania uzdolnień pod przewodnictwem pedagoga szkolnego – p.Ewy Wujke wraz z p.Izabelą Borkowską zorganizowali imprezę szkolną "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ GWIAZDĄ".

Konkurs „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ GWIAZDĄ” jest powiązany z ogłoszonym przez MEN Rokiem Odkrywania Talentów i wypływającą z tego programu akcją „ Szkoły Odkrywców Talentów”.

Zorganizowanie imprezy przez p.Wujke i p.Borkowską było także jednym z zamierzonych działań pedagoga szkolnego. Miało ono stanowić alternatywę dla niepożądanych (np. takich jak agresja) zachowań dzieci i młodzieży.

Głównym celem imprezy było:

· Promowanie i wychwytywanie młodych talentów
· Popularyzacja działań artystycznych
· Promowanie szkoły i alternatywnych form spędzania wolnego czasu

Każdy mógł w tym dniu nie tylko wystąpić przed publicznością, ale także zaprezentować swoje niecodzienne sukcesy i nie tylko.

Trzeba zaznaczyć, że Dzień Ten w Mieroszynie jest wydarzeniem cieszącym się wśród szkolnej braci dużą popularnością . Szkolny zespół do spraw walki z przemocą co roku stara się, aby każdorazowo był inny od poprzednich i na swój sposób atrakcyjny.

Wszystkich odważnych uczestników oceniało jury w składzie:

- pani Danuta Kuźnicka - przewodnicząca
- pani Joanna Ceynowa
- pan Stanisław Bemke

Uczniowie mieli możliwość prezentacji swojego talentu w wybranej przez siebie kategorii. W tym roku publiczność podziwiała: kabaret , taniec współczesny, śpiew i wiersze inscenizowane. Jak zawsze jury nie miało łatwego zadania. Dopiero po dość burzliwej naradzie wybrało tegorocznych laureatów:

- I miejsce – dzieci z oddziału przedszkolnego: W.Oberzig, W.Lamczyk,
J.Kuchnowski, P.Redlin , inscenizacja pt.”Żuk”
- II miejsce ex aequo – 1.Ania Dampc(kl.VI), Basia Rosiak(kl.V) – piosenka
„Baju baj” 2.Krzysztof Detllaff(kl.IV), Kacper Kuchnowski(kl.IV),
Kamil Heft(kl.II) – taniec hip-hop
- III miejsce – Ania Dampc(kl.VI), Paweł Stolarski(kl.VI),
Eryk Patok (kl.VI) – kabaret „Mru, mru”

Wyróżnienia: Piotr i Tomek Labudda ”Straż ogniowa”, Sandra Stromska i Paweł Dampc „W strugach deszczu”, Weronika Lamczyk ”Mój tata kupił kozę”, Martyna i Konrad Bizewscy, „Felicita”

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i maskotki, a pozostali uczestnicy drobne upominki i dyplomy udziału.

Opracowały:

Ewa Wujke

Izabela Borkowska

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

ORGANIZATORZY:

· p.Ewa Wujke – pedagog szkolny

· p.Izabela Borkowska

SCENARIUSZ IMPREZY

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ GWIAZDĄ"