Tuż po feriach, w czwartek 3 lutego 2011 roku, w mieroszyńskiej podstawówce odbył się bal karnawałowy. O godzinie 16.00 p.Dyrektor Katarzyna Pych przywitała wszystkich zgromadzonych, zaprosiła ich do wspólnej zabawy. Podopieczni jak zwykle nie zawiedli. Byli rycerze, żołnierze, królewny, wróżki, biedronki, reprezentacja Spidermanów i nie tylko. Ile osób, tyle wspaniałych, barwnych i bardzo pomysłowych strojów. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Pojawił się gdzieś jeszcze zagubiony Mikołaj z workiem pełnym niespodzianek.

Na balu nie zabrakło fantastycznej muzyki w wykonaniu p. Henia Stencel, loterii fantowej zorganizowanej przez klasy II i VI (nad którą opiekę sprawowały wychowawczynie: p.Ewa Wujke oraz p.Danka Kuźnicka). Dodatkową atrakcją był taniec grecki wystawiony przez Koło Taneczne, nad którym czuwają p.Mirka Licau i p.Asia Motucka.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieroszynie bawili się w kółkach, kółeczkach i korowodach. Swoje umiejętności wykazywali także najmłodsi uczestnicy imprezy, z racji bardzo młodego wieku nie biorący jeszcze udziału w codziennym życiu szkoły. Dzielnie towarzyszyli im rodzice, którzy chętnie brali udział we wspólnej zabawie. Humor wszystkim dopisywał.

Specjalnie powołana komisja w składzie: p.Kuchnowska, p.Browarczyk, p.Ozimina , wybrała spośród przebranych dzieci te osoby, które wyróżniały się makijażem karnawałowym lub też pomysłem na przebranie. Zwrócono również uwagę na licznie reprezentowaną grupę żołnierzy i Spidermenów. Wyznaczonym przez komisję uczniom wręczono upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Radości było co niemiara!!!

Tegoroczny bal przebierańców należał do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.