Za nami XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W zorganizowaną przez Fundację WOŚP akcję zaangażowało się ponad 120 tys. wolontariuszy, koordynowanych przez około 1500 sztabów. Charakterystyczne puszki z czerwonym serduszkiem pojawiły się na ulicach całej Polski, ale nie tylko. Grano i kwestowano także m.in. w Brukseli, w polskich bazach wojskowych w Afganistanie, w Stanach Zjednoczonych i w wielu polskich placówkach dyplomatycznych na całym świecie.

W tym roku WOŚP już po raz drugi w swojej historii grała na potrzeby dziecięcych oddziałów urologicznych i nefrologicznych. Pierwszy raz na ten cel zbiórka przeprowadzona została przed 11 laty. Od tego czasu niestety, jak pokazują badania, pojawiło się bardzo niewiele nowoczesnego sprzętu, a ten ufundowany poprzednio przez WOŚP w dużej mierze już zdążył się zużyć. Postęp w dziedzinie sprzętu medycznego jest wręcz błyskawiczny, a dekada to okres, w którym dokonał się ogromny skok technologiczny. Stąd potrzeba zorganizowania kolejnego Finału w tym celu. Warto podkreślić, że w wielu dziedzinach ochrony zdrowia to właśnie Orkiestra, dzięki zaangażowaniu i hojności Polaków, odgrywa zasadniczą rolę w zapewnianiu nowoczesnej profilaktyki i diagnostyki dziecięcej.

Najnowsze informacje na temat zebranych i zadeklarowanych pieniędzy pokazują, że w bieżącym roku do wydania na sprzęt medyczny będzie ponad 37 mln zł! Nie jest to suma ostateczna, bowiem liczenie ciągle trwa. Ciągle też napływają kolejne kwoty na konto Fundacji WOŚP. Na ostateczną sumę należy poczekać jeszcze około 2 miesiące. Jednak już w tym momencie należy zaznaczyć, że rok temu o tej porze na kontach Fundacji pieniędzy było mniej (ostatecznie zbiórka WOŚP w 2010 r. przyniosła ponad 43 mln zł). Prawdopodobnie więc tegoroczny Finał okazał się także rekordowy!

Nasza szkoła również włączyła się w akcję WOŚP.

Wolontariusze – Aleksandra Motucka i Eryk Patok zebrali ok. 1200zł.

A jak wiadomo to nie koniec, wszak Orkiestra będzie grała nie tylko do końca świata, ale o jeden dzień dłużej!