Czas przedświąteczny to czas niezwykły w naszej szkole. W powietrzu unosi się Duch Świąt Bożego Narodzenia, tu i ówdzie słychać kolędy i świąteczne piosenki. Wszędzie pojawiają się specjalne dekoracje. Błyszczą gwiazdki, lampeczki, wiją się łańcuchy. W holu zawitała duża choinka, w salach lekcyjnych nieco mniejsze udekorowane świątecznie drzewka. Już od poniedziałku 20-go grudnia miały miejsce klasowe spotkania wigilijne, często z udziałem rodziców. W związku z taką okazją dzieci z klas „0’ – III przygotowały wraz z wychowawcami specjalne przedstawienia dla zaproszonych gości. Z kolei we wtorek, 21-go grudnia, uczestnicy Koła Regionalnego pod czujnym okiem p.Danuty Kuźnickiej wystawili dla społeczności szkolnej związane z tradycją kaszubską „Gwiżdże”. Mogliśmy także podziwiać zdolności aktorskie uczniów, którzy pod opieką p.Joanny Ceynowy zaprezentowali piękne i wzruszające Jasełka. Nie obyło się również bez wspólnego kolędowania , wzajemnych życzeń oraz Wigilii dla nauczycieli i pracowników szkoły. Miłą świąteczną niespodziankę dla wszystkich stanowiła wręczana tuż przed przerwą świąteczną gazetka szkolna – Dwumiesięcznik „MIE – SZKO”. Ten magiczny czas, to czas wspólnej radości, pojednania, podania sobie rąk, przemyśleń...bo może jest coś, co wymaga jeszcze pracy, poprawy. W ten właśnie sposób przygotowujemy się do najpiękniejszych w roku Świąt.