Szkoła Podstawowa w Mieroszynie wzięła udział w przedświątecznej akcji „Choinki nadziei” , która promuje wolontariat dzieci w domach pomocy społecznej, a tym samym kształtuje szlachetne i otwarte postawy uczniów.

Najpierw przygotowaliśmy świąteczny program artystyczny czyli Jasełka pod tytułem „Bardzo ważne urodziny”. Dnia 21 grudnia 2010 roku tuż przed Wigilią udaliśmy się z tym przedstawieniem do Domu Pomocy Społecznej w Pucku. Głównym elementem tej akcji było wręczenie pensjonariuszom tego domu pięknie ustrojonej, naturalnej choinki, co pozwoliło poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Jezusa. Mieszkańcy tej placówki przyjęli nas bardzo serdecznie. Na twarzach podopiecznych było widać wzruszenie i radość . Dla ludzi starszych była to możliwość doświadczenia odrobiny ciepła i nadziei, a dla dzieci niezapomniana lekcja wychowawcza uświadamiająca im, iż wokół nas żyją także ludzie starsi i chorzy. Na koniec Pani Dyrektor i uczennica naszej szkoły złożyła Bożonarodzeniowe życzenia. Dzieci w nagrodę otrzymały słodycze i tym świątecznym akcentem pożegnaliśmy się. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pucku bardzo cieszyli się naszą obecnością i zapraszali nas w przyszłym roku.