Nasza szkoła bierze udział w przedświątecznej akcji "Choinki nadziei”, zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA , która promuje wolontariat dzieci i młodzieży w domach pomocy społecznej, a tym samym kształtuje szlachetne i otwarte postawy wśród młodych ludzi.

Akcja polega na przygotowaniu świątecznego programu artystycznego, który przedstawiony będzie później w domu opieki społecznej, a którego głównym elementem jest wręczenie pensjonariuszom instytucji naturalnej, pięknie ustrojonej choinki. Drzewka szkoły mogą otrzymać od lokalnego nadleśnictwa, dzięki współpracy fundacji z Lasami Państwowymi.

Relacje z przeprowadzonych akcji, wraz ze zdjęciami, można zamieszczać za pomocą specjalnego formularza relacji na stronie internetowej. Zgłoszenia należy przesyłać
do 8 grudnia 2010r, natomiast termin nadsyłania relacji z działań to 31 grudnia 2010r.

W tym roku świąteczna, społeczna akcja „Choinki nadziei” jest organizowana już po raz szósty, a patronuje jej Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Pan Marian Pigan.

więcej na: http://www.fundacjaarka.pl/