6-go grudnia 2010 roku odbyły się szkolne Mikołajki. Jak wiadomo, tradycja tego święta sięga dawien dawna. Według przekazów historycznych Mikołaj, biskup Miry, był hojnym i bogatym człowiekiem. Ze względu na przypisywane mu legendą uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. W rocznicę śmierci biskupa z Miry, grzecznym dzieciom Święty Mikołaj przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.

Na szczęście w naszej szkole rózgi nikt nie dostał! Wręcz przeciwnie. Wszyscy uczniowie, i duzi i mali, otrzymali różne podarunki. W klasach starszych wymieniano pomiędzy sobą upominki, a w młodszych słodkie niespodzianki można było znaleźć w butach, oczywiście tych największych J Z kolei zerówkowicze w towarzystwie swoich mam mieli okazję poznać Mikołaja osobiście. Przybył do nich z workiem pełnym słodkich paczek, by w tym wyjątkowym dniu sprawić najmłodszym dzieciom wiele, wiele radości. Wrażeń było co nie miara!