Dnia 25 listopada 2010 roku w Szkole Podstawowej w Mieroszynie odbyła się szkolna zabawa Andrzejkowa połączona z wróżbami, która trwała od godziny 15.30 – 17.30.

Celem zabawy była:

• integracja dzieci całej szkoły od klas „0” do klas VI ,
  • wyzwalanie uczucia radości w trakcie wspólnych zabaw i wróżb,
  • poznanie ciekawych wróżb andrzejkowych i podtrzymywanie tradycji ludowych,
  • wyrabianie właściwych postaw
  • uczniowie mogli dowiedzie się kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się a także kim będą w przyszłości.

Przebieg imprezy:

Zabawa andrzejkowa urozmaicona była wieloma atrakcjami. Zaskoczeniem był występ klasy III, która „przyleciała” na miotłach i zatańczyła „Taniec czarownic”. Największą popularnością cieszył się sklepik, a także stoiska z wróżbami, które uczniowie bardzo chętnie odwiedzali. Zabaw było wiele m.in. przekłuwanie serduszka, Kim będziesz w przyszłości?, Co czeka ciebie w najbliższym czasie? . Co dostaniesz od św. Mikołaja? „Magiczne liczby”, „Numerologia”

Wiele śmiechu i radości spowodował konkurs „Jabłko na sznurku”.

Na koniec Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najlepszego tancerza. Chętnych było wielu, przede wszystkim konkurowali ze sobą chłopcy.

Wszyscy uczniowie skończyli zabawę w dobrym i radosnym nastroju. Teraz czekają na następną…