26 października klasy I i III wyruszyły wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Karwi, Krokowej i Strzelna. Na początek zwiedziliśmy piekarnię Konkol. Na miejscu zostaliśmy bardzo mile powitani przez pracowników piekarni. Po nałożeniu specjalnych czepków i ochronnych fartuchów udaliśmy się do hali produkcyjnej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały pracę piekarza, obserwowały etapy powstawania chleba. Pan przewodnik zaprezentował nam również różne maszyny służące do wyrabiania ciasta. Nie wiedzieliśmy, że proces wypieku chleba jest taki ciekawy. Zrozumieliśmy ile pracy wymaga wyprodukowanie chleba i dlaczego powinniśmy go szanować.

Następnie udaliśmy się do Krokowej, gdzie przyjrzeliśmy się jak wygląda praca na poczcie. Mieliśmy możliwość sprawdzić, czy łatwo jest przyłożyć pieczątkę na kopercie oraz co dzieje się z listem gdy trafi na pocztę.

Aptekę mogliśmy obejrzeć z drugiej strony lady. Zapamiętamy z tej wizyty ogromną ilość leków, preparatów i odżywek. Przekonaliśmy się jak trudno jest przeczytać receptę.