12 września 2021r. odbyła się uroczysta beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Przygotowując się do tej uroczystości uczniowie brali udział w konkursie plastycznym.

Zadaniem było wykonanie ilustracji do dowolnego punktu ABC Społecznej Krucjaty Miłości „ W jaki sposób dzisiaj mogę realizować założenia Społecznej Krucjaty Miłości?”.

Laureatkami konkursu zostali:

Martyna Jeka kl. II,

Wojciech i Mateusz Oberzig kl. III,

Marta Jeka i Kamil Talaśka kl. III.

wyróżnienie otrzymali:.

Daria Bizewska i Radosław Stencel

Serdecznie gratulujemy!

Na lekcjach religii uczniowie zapoznali się z życiem i działalnością Prymasa Wyszyńskiego. Aby przybliżyć historię jego życia w poniedziałek 20 września 2021 roku klasy VII a , VII b oraz VIII wraz z wychowawcami wybrali się do kina na film pt „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie” opowiadający  losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. To opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”. Film bardzo wszystkich wzruszył.