Dnia 15.03.2021r. uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mieroszynie obchodzili „Dzień liczby Pi”. Tego dnia podczas zdalnej lekcji matematyki, uczniowie zapoznali się, a także przypomnieli sobie historię liczby Pi, poprzez przedstawienie prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez uczennice kl. 6a- Helenę Motyl, Sandrę Hintzka i Maję Wierzbicką. Następnie omówiliśmy sobie zastosowania liczby Pi. Natomiast na koniec zajęć uczniowie otrzymali pracę domową, w postaci wykreślanki, w której należało znaleźć jak najwięcej słów: ludolfina.

Przeprowadzono konkurs matematyczno- plastyczny.: pt. „ŚWIAT W KOŁACH”, w którym należało w sposób ciekawy i kreatywny przedstawić dowolny krajobraz, rzecz, postać itp. za pomocą kół różnej wielkości.

Poniżej przedstawiono nagrodzone uczennice:

I MIEJSCE - Dominika Otrompka- kl. 4a, Julia Dettlaff- kl. 6b, Lidia Zaczek- kl. 6b;
II MIEJSCE - Julia Oppor- kl. 7a, Karolina Selke- 4a;
III MIEJSCE - Martyna Mudlaff- kl. 7a, Maria Kotłowska- kl. 6b;
WYRÓŻNIENIE: Agata Wysocka- kl. 8a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

galeria zdjęć >>