Uczniowie w klasach 1-5 wypożyczają książki z biblioteki, czytają je, a następnie uzupełniają bilet biblioteczny. Za każde wypożyczenie jest cukierek i za każdy bilet wrzucony do kasownika.

Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy potwierdzające podróż pociągiem do biblioteki i oś słodkiego, a osoby z największą ilością biletów otrzymają jeszcze nagrodę.

Druga akcja polega na wyszukaniu w domu skarpetki, która nie ma pary, wymyślenie o niej opowiadania i przyniesienie jej do szkoły. Historię jednej skarpetki można napisać z wymyślonej zagubionej lub odnalezionej skarpetki.

Pomóc Wam w tym może książka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych).

Czekam na opowiadania w wiadomości Librus lub przyniesione osobiście do 16 kwietnia 2021 roku.

Do udziału zapraszam wszystkich uczniów. Nagrody dobiorę odpowiednio do waszego wieku