Witaj Szkoło

„Być starszym - to marzenie dzieci,

A przecież czas tak szybko leci,

Mija godzina za godziną,

Nim się spostrzegłeś - rok upłynął.

I nowa bije już godzina,

Nowy rok szkolny się zaczyna,

Już czeka szkoła i koledzy,

Iw książkach - zasób nowej wiedzy. (...) „

Jan Brzechwa

W ciepły poranek 2.09.2019r. przywitaliśmy rok szkolny 2019/2020. Po Mszy Św. odprawionej przez księdza Czesława Rajdę zebraliśmy się na sali gimnastycznej w naszej szkole. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego Pan Dawid Pomorski przywitał wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców i zaproszonych gości – ks. Czesława Rajdę, Radę Rodziców, prezesa Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – pana Łukasza Dettlaffa. Następnie Pani Dyrektor Barbara Cybula zabrała głos – min. poinformowała o remontach wykonanych w czasie wakacji, o planowanym projekcie unijnym „Akademia czystego morza”. Zostali zaprezentowani nauczyciele i wychowawcy poszczególnych klas:

Oddział przedszkolny:
3-4 latki mgr Daria Grabowska, mgr Aleksandra Dudek
5 latki mgr Klaudia Abraham
6-latki mgr Izabela Borkowska
Kl.1- mgr Mirosława Licau
Kl. 2 – mgr Ewa Wujke
Kl.3 – mgr Joanna Motucka
Kl. 4 – mgr Danuta Kuźnicka
Kl.5a - mgr Dawid Pomorski
Kl.5b – mgr Katarzyna Skwiercz
Kl.6 – mgr Joanna Ceynowa
Kl.7 – mgr Emilia Wittbrodt
Kl. 8 – mgr Anna Kaleta

W przemówieniu Pani Dyrektor padły słowa wypowiedziane przez flamandzkiego pisarza i duchownego Pfila Brosmansa „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzymy jak najwięcej. Pani Dyrektor u progu nowego roku szkolnego życzyła wszystkim uczniom wiary we własne możliwości oraz tego, aby ten rok szkolny upłynął wszystkim na spełnianiu marzeń, a każda mała porażka stawała się fundamentem przyszłego sukcesu. Prezes Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – pan Łukasz Dettlaff podziękował pani dyrektor za dobrą współpracę i wsparcie w organizacji I Integracji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – Mieroszyno 2019.

Całej szkolnej społeczności życzymy sukcesów i radości z podejmowanych zadań! Naukę czas zacząć!

galeria zdjęć >>

Brak grafik