Dla nauczycieli

Program Profilaktyczny Policji w Pucku: „Mój Elementarz Bezpieczeństwa”.

Nasza szkoła przystąpiła do Powiatowego Programu Profilaktycznego Policji w Pucku: „Mój Elementarz Bezpieczeństwa”. Uczniowie klasy I otrzymali bezpłatne elementarze bezpieczeństwa, które zostały przekazane szkole podczas uroczystej inauguracji programu, która odbyła się w Ratuszu Miejskim w Pucku, w dniu 17 września. Podręcznik zawiera sześć rozdziałów dotyczących zachowań, mających uświadamiać uczniom prawidłowe postępowanie w zdarzeniach mogących nieść zagrożenie dla życia i zdrowia. Kolorowe ilustracje i rymowane wierszyki pomagają najmłodszym lepiej poznać zasady bezpieczeństwa. Realizacja programu trwa trzy lata. Uczniowie klasy I biorą też udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Klub Bezpiecznego Puchatka” i już w listopadzie będą mogli sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę, biorąc udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa.