Menu

Dla nauczycieli

KAMPANIA ZACHOWAJ TRZEŻWY UMYSŁ 2013- ROZPOCZĘTA!

W kwietniu po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Jest to ogólnopolska akcja skierowana do uczniów szkół podstawowych ,mająca na celu zachęcać do aktywnego i zdrowego stylu życia. Tegoroczna kampania trwa do 30 listopada 2013r. Celem głównym tegorocznej akcji jest zmniejszenie występowania zachowań ryzykownych poprzez rozwijanie wśród uczniów na każdym etapie edukacyjnym, umiejętności zachwycania się pięknem otaczającej rzeczywistości i zdolności do „zarażania” nią innych.. Zadania projektu odbywać się będą pod hasłem „NA TROPIE PIĘKNA”. Hasło pomocnicze brzmi : „Piękno miejsca, w którym mieszkamy”

W ramach Kampanii zostaną przeprowadzone konkursy, które będą przebiegać w 2 etapach:

I. Etap – jest to czas konkursów indywidualnych. Trwa on do 15 czerwca 2013r.

1.Konkurs plastyczno-literacki „NA TROPIE PIĘKNA”. Zadaniem uczestników jest narysowanie lub opisanie pięknego, niezwykłego miejsca w swojej okolicy. Może to być własne podwórko, park lub jezioro.

2. Konkurs ulotkowy „MAŁY ODKRYWCA”. W ramach tego zadania uczniowie odpowiedzą na 5 pytań dotyczących polskich atrakcji turystycznych.

3.Konkurs wiedzy o regionie dla uczniów klas I-III.

II. Etap – czas konkursu drużynowego. Trwa on od września 2013 do 15 listopada 2013r.

1. Konkurs dla klas „ NASZA PIĘKNA OKOLICA”.Klasy mają za zadanie wykonać cykl 10 zdjęć ilustrujących piękno swojej okolicy. Mimo, że konkurs zaczyna się jesienią, warto już wcześniej solidnie się do niego przygotować. Jak zwykle liczy się pomysł i sposób prezentacji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, gdyż jest szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, takich jak: kalendarze, przewodniki, plecaki, geograficzne memo, laptopy, czy tablety. Wszystkie prace i ulotki konkursowe wykonane w ramach akcji zostaną wysłane do organizatora kampanii Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Wyniki konkursów indywidualnych poznamy pod koniec sierpnia na stronie www.trzezwyumysl.pl.

Wyszukiwarka

Goście na stronie

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła uczestniczy w

wosp.jpg