Menu

Dla nauczycieli

W drugim semestrze roku szkolnego 2012/13 dzieci z oddziału przedszkolnego realizowały program edukacyjny ,,Czyste powietrze wokół nas", który jest jednym z narzędzi służących do realizacji celów Narodowego Programu Zdrowia na lata 2009-2015 w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy. Szkoła przystąpiła do programu w związku ze współpracą z Państwową Stacją Epidemiologiczno-Sanitarną w Pucku.

Program realizowany był w ramach zajęć, w grupie dzieci 5 i 6 letnich.

Pierwszą z form realizacji programu było zapoznanie rodziców z założeniami programu.

Następnie, w ramach cyklu zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci, przeprowadzono pięć zajęć warsztatowych:

- co i dlaczego dymi,
-jak sie czuję, kiedy dymi papieros,
-co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy,
-jak unikać dymu papierosowego,
-nie pal przy mnie.

W ramach realizacji programu, został zorganizowany kącik informacyjny dla rodziców na temat szkodliwości palenia papierosów.

Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, projektowały własny znaczek ,,Nie pal przy mnie" ,rysowały różne źródła dymu, zapoznały się z postacią Dinusia, wykonywały kwiaty z kolorowego papieru.

Na zakończenie zajęć Rodzice otrzymali od dzieci i nauczyciela list, w którym zostali powiadomieni o zakończonych zajęciach z edukacji zdrowotnej.

List do Rodziców

galeria >>

Wyszukiwarka

Goście na stronie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła uczestniczy w

wosp.jpg