Menu

Dla nauczycieli

W naszej szkole, 27 października 2011 roku na sali gimnastycznej odbyło się niecodzienne spotkanie.

Wszystkie dzieci zgromadziły się przy okazji inicjacji przedsięwzięcia promującego ideę kibicowania fair play w ramach projektu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY (w nadchodzącym roku odbędą się w Polsce Mistrzostwa Euro 2012. Chcielibyśmy się aktywnie włączyć w przygotowanie do tego wydarzenia poprzez promocję idei kibicowania fair play. Chcemy pokazać, że na naszych stadionach można kibicować bezpiecznie, a przemoc i agresję można zmniejszyć podobnie jak w szkołach).

Dzieciom lepiej zrozumieć temat spotkania, pomagali zaproszeni zawodnicy klubu piłkarskiego WKS Gryf Orlex Wejherowo. Temat przybliżali bazując na swoim sportowym doświadczeniu i wielowątkowej styczności z zasadą fair play na boiskach piłkarskich.

Pod koniec, nasza uroczystość przerodziła się w pogadankę uczniów z piłkarzami. Dzieci mogły poznać tajniki ostatnich największych sukcesów wejherowskiego zespołu, zapoznać się z zaproszonymi gośćmi (Wiesław Ferra, Adrian Kochanek, Tomasz Kotwica, Bartosz Tatarczuk, Grzegorz Gicewicz, Mateusz Toporkiewicz i Krzysztof Wicki) oraz zadawać im pytania. Piłkarze przywieźli ze sobą nagrody niespodzianki w postaci szalików klubowych i książek o ich klubie „9 dekad Gryfa”, które rozdawali dzieciom za odważne i ciekawe wypowiedzi. Nasze pociechy mogły także obejrzeć fragmenty meczów 1/64 Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz oraz cały mecz z 1/16 Pucharu Polski z Koroną Kielce, z udziałem naszych gości. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli zebrać pamiątkowe autografy oraz zrobić sobie zdjęcia.

Patronat medialny nad spotkaniem objęły : Telewizja TTM, Ekspress Wejherowski, Dziennik Bałtycki, którzy za pośrednictwem swoich nośników zrelacjonowały to ciekawe wydarzenie.

Oto link przekierowujący na stronę TTM, gdzie można obejrzeć krótką relację telewizyjną z naszego spotkania:

http://www.telewizjattm.pl/index.php/odtworz,2011-10-28,19

oraz strona klubu WKS Gryf Orlex Wejherowo na której zrelacjonowane jest nasze spotkanie:

http://www.gryfwejherowo.com.pl/pilkarze-odpowiadali-na-pytania-dzieci,00yj87BwEOjOAYnhyJM7LSJV6CL431PL5a486nFQzS30ohY4mZ.html

oraz strona gazety Express Wejherowski na której można przeczytać informację o naszym spotkaniu:

http://gwe24.pl/Pilkarze-odpowiadali-na-pytania-dzieci,5724.html

Wyszukiwarka

Goście na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła uczestniczy w

wosp.jpg