Menu

Dla nauczycieli

2 października - Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

 

2 października obchodzony był w naszej szkole Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.
Dzień ten był okazją do „rozpowszechnienia przesłania o unikaniu przemocy, również poprzez edukację i zwiększanie świadomości społecznej”. W naszej szkole powstała gazetka pod hasłem: „Agresji i przemocy mówimy: NIE!” oraz przypomnieliśmy wszystkim Kodeks „Szkoły bez Przemocy”.

Uczniowie mogli obejrzeć obrazki z książki „Powiedz komuś” - pani psycholog Elżbiety Zubrzyckiej, autorki programu „Bezpieczne dziecko”. Zostały rozwieszone na szkolnym korytarzu. Przekazują one informację, co musi wiedzieć dziecko, aby było bardziej bezpieczne wśród ludzi. Wychowawcy przeprowadzili na ten temat pogadanki z uczniami. Podpisali również z nimi kontrakty klasowe. Ich zaletą jest to, że uczniowie współtworzą zasady, których będą przestrzegali.

Ze wszystkimi problemami uczniowie mogą zwracać się bezpośrednio do pani pedagog Ewy Wujke lub Rzecznika Praw Dziecka – pani Gabrysi Oziminy. Panie odpowiadają też na wszystkie listy uczniów wrzucone do zamkniętej skrzynki pt: „Ważne sprawy i trudne pytania wrzuć do skrzynki zaufania”. Znajduje się ona na hollu głównym szkoły. W każdy piątek na długiej przerwie prowadzone są gry i zabawy integrujące i rozładowujące napięcie emocjonalne podczas przerw międzylekcyjnych prowadzone przez nauczyciela dyżurującego przy wsparciu pedagoga szkoły(pani Ewy) i rzecznika praw dziecka (pani Gabrysi) – tzw. „Kolorowa i bezpieczna przerwa”.

Polecamy uwadze Rodziców następujące artykuły:

 

Co może zagrażać dziecku w Internecie?

Podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Jak interweniować?

Znajdują się one na stronie: http://dzieckowsieci.fdn.pl/podstawowe-informacje-dla-rodzicow?cat1=&cat2=961&cat3=1586

Między lekcjami – poradnik dla Rodziców - poradnik składa się z tekstów napisanych przez najlepszych polskich ekspertów-praktyków. Artykuły dotyczą bardzo różnych problemów: jak ustrzec dziecko przed takimi zagrożeniami jak przemoc w sieci i uzależnienia, jak reagować, gdy dziecko pada ofiarą przemocy szkolnej, jak i wskazówki dotyczące współpracy ze szkołą, aktywizacji społecznej dziecka czy wychowania dziecka na różnych etapach jego rozwoju.

Znajdują się one na stronie: http://www.szkolabezprzemocy.pl/1341,publikacje

V edycja_Poradnik dla rodziców

Wyszukiwarka

Goście na stronie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła uczestniczy w

wosp.jpg