WITAMY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mieroszynie

     Do świetlicy szkolnej uczęszczają dzieci z klas I-III. Prowadzone są różne zajęcia uwzględniające potrzeby edukacyjne, rozwojowe oraz możliwości psychofizyczne dzieci. I są to:

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów

Zajęcia plastyczne - podczas których uczniowie poznają i stosują różne formy i techniki plastyczne, kształtują swoją wrażliwość estetyczną, ekspresję twórczą, rozwijają zdolności bądź je w sobie odkrywają.

Zajęcia muzyczne - muzyka zaprasza uczniów do marszu, biegu oraz przede wszystkim do tańca i śpiewu. Dzieci nie tylko jej słuchają, ale też grają na instrumentach, dobierają muzykę do wierszy oraz ją malują.

Zajęcia czytelnicze – czytamy głośno bajki, baśnie, legendy, opowiadania i wiersze. Ilustrujemy książki, recytujemy, bawimy się słowem, rymujemy, fantazjujemy.

Zajęcia dotyczące bezpieczeństwa oraz profilaktyki właściwych zachowań

     Prowadzimy zajęcia, które mają charakter profilaktyczny, wychowawczy i dydaktyczny. Uczą one radzenia sobie w codziennych oraz trudnych sytuacjach. Dzieci poznają sposoby rozwiązywania problemów, przyswajają zasady dobrego obyczaju i kultury osobistej w kontaktach rówieśniczych i relacjach z dorosłymi oraz umiejętności prospołeczne i emocjonalne.

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej - uczniowie uczą się właściwych zachowań w przypadku zagrożenia życia innej osoby (ocena przytomności, sprawdzenie oddechu, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji). Poznają numery alarmowe, zasady wzywania i udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny

     Podczas sprzyjającej pogody dzieci korzystają ze szkolnego boiska, ogródka szkolnego. W tych bardzo atrakcyjnych dla uczniów miejscach nastawiamy się na sport, rekreację, zabawę i wypoczynek. Gdy aura nie sprzyja organizujemy różne gry i zabawy ruchowe w sali gimnastycznej, na korytarzu szkolnym, sali świetlicowej np. zabawy z chustą animacyjną, badminton.

Odrabianie pracy domowej

     W ramach takich zajęć uczniowie nadrabiają zaległości szkolne, odrabiają zadania domowe. Odbywa się to w formie tzw. „cichej pracy” przy nadzorze wychowawcy, który służy pomocą, wyjaśnieniem niezrozumiałych treści oraz sprawdzeniem odrobionych zadań.

 

 

Nadchodzi jesień

W ZSP nadchodzi jesień

Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy dzień uśmiechu

Zima, zima, zima ...

W ZSP nadchodzi jesień

Karnawał na świetlicy

karnawał na świetlicy

Międzynarodowy dzień dinozaura

karnawał na świetlicy

Zajęcia kulinarne na świetlicy

karnawał na świetlicy

Świetlicowe walentynki

walentynki

Wiosna ach to Ty

Wiosna w ZSP Mieroszyno

KOCHANEJ MAMUSI

Kochanej mamusi

BEZPIECZNE WAKACJE

Bezpieczne wakacje

Wyszukiwarka

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 144 gości

Szkoła uczestniczy w

Brak grafik
niepal.jpg
wosp.jpg
zachowajtrzezwyumysl.jpg
znajdzwlasciwerozwiazanie.gif