Do wakacji zostało

Dla nauczycieli

galeria zdjęć >>

W upalną środę 12.06.2019 przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły rodziców na akademię z okazji Święta Mamy i Taty . Pani Dyrektor przywitała licznie zebranych gości. Dzieci zaprezentowały zwoje zdolności taneczne, recytatorskie i wokalne. Stworzyły nawet na tę okazję specjalną orkiestrę. Wręczyły rodzicom nie tylko samodzielnie wykonane prezenty, ale również bilet na safari, by potem zaprosić ich na spotkanie z wielkim stadem lwów… Było różnorodnie, zaskakująco, wesoło i kolorowo. Nie zabrakło małej, słodkiej niespodzianki dla rodziców i przedszkolaków. Uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodziców potwierdziły, że warto celebrować takie spotkania!

galeria zdjęć >>

Dnia 10 czerwca przedszkolaki odwiedziły "Lemur Park" w Rumi. Na początku wzięliśmy udział w małej lekcji ewolucji człowieka oraz dinozaurów. Następnie czekało na nas wesołe zoo. Zabawne kozy, lemury, małpki króliczki czy surykatki chętnie się z nami witały. Byliśmy dzielni nawet podczas oglądania węży, które mogliśmy pogłaskać. Na koniec czekała na nas masa atrakcji i zabawy w labiryntach oraz placach zabaw.

galeria zdjęć >>

W maju 2019 roku zerówkowicze oraz 4 i 5-latki realizowały program profilaktyczny „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Celem programu edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B jest pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcanie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

Przedszkolaki w ramach tego programu obejrzały film profilaktyczny, dowiedziały się, dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne. Zobaczyły, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom, a także zrozumiały, że regularne wizyty u stomatologa są konieczne, a dbanie o zdrowe zęby i dziąsła jest niezmiernie istotne, i to już od najmłodszych lat. Uzupełnieniem zajęć były gry i zabawy związane z tematem oraz ćwiczenia w kartach pracy otrzymanych od pomysłodawcy programu.

Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne związane z tematem profilaktyki stomatologicznej. Potem otrzymały bajkowe naklejki i specjalne certyfikaty uczestnictwa.

Brak grafik
niepal.jpg